Back to Top

Herşey sıradan bir gülümseme ile başlar.

Endotonti Kanal Tedavisi

Endotonti Kanal TedavisiYumuşak diş tabakasında meydana genel hasarlarda; eski uygulamalarda dişler çekilmekteydi. Ancak günümüz teknolojisinde dişlere uygulanan kanal tedavisi ile artık tek çözüm diş çekimi olmaktan çıkmıştır.

Neden Kanal Tedavisi?

Dişin dişetinin üstünde kalan ve ağız içinde görünen kısmına kuron, ağızda görünmeyen ve kemik içinde saklı kısmına ise kök denmektedir, her dişin kendine özgü bir kök sayısı mevcuttur.

Dişin merkezinde hem kuron hem kök kısmında yer alan yumuşak bir bağ dokusu olan ve dişe canlılık özelliği kazandıran kısmına ise pulpa denmektedir.

Halk arasında dişin siniri diye adlandırılan bu bölüm ile ilgili her türlü problemle Endodonti bilim dalı ilgilenmektedir.

Dişlerde bulunan derin çürükler, kırık ve çatlaklar, travma ve pulpada meydana gelen iltihaplar nedeniyle kök kanal tedavisi yapılır.

Pulpa iltihaplarında enfeksiyon, diş çevresinde görülen kızarıklık veya şişlik, çiğnemeye karşı hassasiyet, sıcak ve soğukta uzun süre geçmeyen ağrı şeklinde kendini gösterir.

Bu belirtilerle bize başvuran hastalarımıza kanal tedavisi uygulayarak ilgili dişi ağızda tutmayı ve sağlıklı bir şekilde fonksiyon görmesini devam ettirerek implant veya köprü protezi gereksinimini ortadan kaldırmayı amaçlamaktayız.

ARAYIN